Vetrosystems

Muza muzą, biznes biznesem, na końcu zawsze musi być uśmiech klienta. Tego trzymamy się od początku istnienia naszej firmy a realizacja, o której napiszemy dziś kilka słów, jest tego esencją.

Styczniowy poranek, początek tygodnia, nasz dyrektor handlowy Paweł Mleczarek prawdopodobnie ma za sobą już kilka spotkań. Jest słonecznie, ale zimno. Za cienka marynarka wyziębia organizm, a kawa w samochodzie już wystygła. Druga. Pierwszą zdążył wypić w domu.

Lekko spóźniony, jedzie na ul. Wioślarską 8 w Warszawie, gdzie równolegle do Wisły, stoi wyjątkowy, zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates apartamentowiec The Tides. Tu, na niewielkiej przestrzeni ma powstać biuro Upper Finance Group. Z wielkich okien biura, widać spokojnie płynącą Wisłę, kawałek dalej Most Poniatowskiego i wschodni brzeg rzeki, na którym biało-czerwony Stadion Narodowy codziennie pozdrawia Warszawę.

 

Paweł od przekroczenia progu wie, że to miejsce, w które włożymy całe swoje serce i spędzimy w nim najbliższe tygodnie. Przestrzeń, w której nawet z poziomu recepcji ma rozpościerać się widok na ciemnogranatową taflę wody i płynące po niej lodowe kry zimą. Prestiżowa, niewielka, mają odbywać się w niej spotkania z kluczowymi i najbardziej wymagającymi klientami. Ma być dyskretnie i niezwykle ekskluzywnie, dlatego dzieląc powierzchnię na kilka pomieszczeń, nie można zabrać jej przestronności. Kompromisy? Coś, czego w języku firmowym Vetro Systems po prostu nie ma, kiedy chodzi o jakość, a jednocześnie jest naszą domeną w planowaniu przestrzennym biur.

We współpracy i na zlecenie firmy fit-out’owej Techbau, znaleźliśmy rozwiązania, spełniające wszystkie warunki postawione przez klienta, szczególnie te dotyczące przestrzenności i akustyki biura. Do elegancko i niezwykle estetycznie zaprojektowanej przestrzeni, wstawiliśmy ponad 50 m2 działowych ścian, opartych na dwuszybowym systemie GSW Office. Wysokie na 270 i 300 cm, mocowane w profilach aluminowych 96 mm x 35 mm formatki szklane, łączone między sobą za pomocą przezroczystego łącznika poliwęglanowego stanęły w budynku przy ul. Wioślarskiej. W każdej z nich refleks wschodzącego Słońca odbijał się niczym pryzmat, oddając wszystkie 7 kolorów tęczy, a z pozoru niewielkie biuro, nie straciło na swojej przestrzenności. Jednak montując ściany wiedzieliśmy, że efekt wizualny nie może być jedynym atutem. W końcu widok za oknem to nie nasza zasługa, a raczej lokalizacji biura i jedyne, co mogliśmy z nim zrobić, to… go nie zepsuć, za to realny wpływ mieliśmy na walory akustyczne pomieszczenia.

 

Czymże przecież byłoby pomieszczenie, w którym rozmowy o najważniejszych klientach, kontraktach, rozwiązaniach, przyszłości firmy słychać byłoby w pomieszczeniu obok. Jak wielki dyskomfort powodowałyby rozmowy na najwyższym szczeblu, gdyby trzeba było filtrować treść wypowiadanych słów i trzymać emocje na wodzy, aby w kulminacyjnych momentach nie krzyknąć, tylko dlatego, że „ściany mają uszy“? Nie tym razem.

Zastosowanie bezpiecznego szkła laminowanego 66.2SI + 66.2SI złamało znaczenie tego popularnego powiedzenie. Izolacyjność systemu na poziomie 48 dB. oraz montaż jednoskrzydłowych drzwi z oferty GSW Office, przeszklonych bezpiecznym VSG 44.2 SI w aluminiowej ramie i akustyce 37 dB. nie pozwala na wydostanie się żadnej informacji z pokoju rozmów.
Legenda głosi, że zarządca budynku podczas odbierania prac zaprosił grupę kibiców warszawskiej Legii, której stadion mieści się niecałe 5 minut rowerem od budynku, do wykrzyczenia kilku przyśpiewek piłkarskich, podczas gdy on sam z poziomu recepcji sprawdzał natężenie hałasu. Ile jest w tym prawdy… ciężko powiedzieć, natomiast projekt został odebrany.

Musimy przyznać, że była to niezwykle przyjemna współpraca. Poza montażem ścian szklanych, na życzenie klienta zamontowaliśmy kilka bezramowych, wklejanych luster, choć z relacji naszych montażystów widok w nich nie był już tak powalający, jak w samym biurze…

Na naszej stronie, w zakładce PORTFOLIO znajdziecie zdjęcia z tej, a także innych naszych realizacji. Jeśli jesteście zainteresowani ofertą, wystarczy uzupełnić formularz kontaktowy, a my wrócimy z propozycją!

MC

Zostaw komentarz