Vetrosystems

System MB45

System MB45

System MB45 to stabilny i uniwersalny system ścian szklanych, który ze względu na możliwość zabudowy w wysokich  pomieszczeniach dedykowany jest m.in. do centrów handlowych i biurowców. Jedną z cech tego systemu, jest możliwość gięcia profili, m.in. ościeżnic, skrzydeł i przewiązek, umożliwiając wykonanie różnego rodzaju łuków oraz konstrukcji łukowych. Dzięki zastosowaniu specjalnych uszczelek z kauczuku syntetycznego EPDM, mamy gwarancję odporności na starzenie podczas wieloletniej eksploatacji.

Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z systemami okienno-drzwiowymi MB-60 i MB-70. Uniwersalność i atrakcyjność systemu dodatkowo zwiększa możliwość dokonania wyboru pomiędzy kilkoma wariantami rozwiązań w zakresie m.in. uszczelnienia dolnego skrzydeł drzwi, uszczelnień drzwi przesuwanych i wahadłowych, kształtu listew przyszybowych, kształtu i wysokości progów drzwiowych.

Drzwi MB45

Oprócz zabudowy stałej, system ścian szklanych MB45 daje możliwość wykonania efektownych, cało szklanych drzwi rozwieranych i wahadłowych oraz standardowych drzwi z elementów systemu MB-45.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 45 mm (ościeżnica), 54 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 45 mm i 45 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu – w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy – w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi.

Przeznaczenie

MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej.

  • galerie handlowe
  • okien, drzwi, w tym drzwi przesuwanych ręcznie i automatycznie, wahadłowych
  • wiatrołapów
  • witryn boksów kasowych, gablot, konstrukcji przestrzennych.

Specyfikacja techniczna

Stosowane szkło: 8 VSG SI/12/6 VSG, 12/6 VSG, 12 VSG SI,

Maksymalna wysokość ściany: 4150mm

Maksymalna szerokość formatki szklanej: 2780 mm

Maksymalna szerokość ściany: bez ograniczeń

System łączenia: bezszprosowy i bezszprosowy

Profil: Aluminium anoda / Aluminium RAL

Izolacyjność akustyczna: Od Rw =  33dB do Rw=45dB