Vetrosystems

Loft – stal czy aluminium?

 

A to można z aluminium? – pytacie.

A można i warto! – odpowiadamy.

 

Wykończenia w stylu industrialnym od lat cieszą się popularnością. Wynika to z faktu, iż jest on wyjątkowo uniwersalny, estetyczny i ponadczasowy, dzięki czemu nasze przestrzenie zachowują świeży wygląd bez względu na zmieniające się trendy. Pasuje do mieszkania w starej kamienicy, małej kawalerki, restauracji czy biura.

Minimalizm i prostota. Drewno, szkło i beton. Wysokie przestrzenie. Biel, czerń i odcienie szarości. Surowe podłogi i wreszcie – szklane ściany loftowe. Kwintesencja i wizytówka industrialnego stylu.

 

Na czym polega różnica i dlaczego warto zdecydować się ścianę loftową w aluminiowym systemie?

 

Większość z nas mając w planach postawienie ściany loftowej nie zastanawia się nad konstrukcją materiałową i szprosową ramy. Mamy pewne wyobrażenie takiej ściany, a internet kipi od ofert loftowych ścian w większości w stalowym wykończeniu. Skąd zatem pomysł na aluminium?

 

 

Zacznijmy od cechy, która dla nas jest najważniejszabezpieczeństwo. Ściany szklane w naszych systemach aluminiowych przebadane pod kątem akustyki i statyki, czego nie ma (prawdopodobnie) żadna stalowa ściana loftowa na rynku. Pozwala nam to na bezpieczny montaż ścian w Waszych przestrzeniach, ale także biurach czy budynkach użytku publicznego.

Stosowane przez nas szkło jest laminowane i klejone, jest najbezpieczniejszą formą stosowaną w ścianach szklanych. Tzw. szkło bezpieczne, czyli VSG 66.2, podwójne, wewnętrznie sklejone folią nie rozsypuje się, a pęka tworząc tzw. pajęczynę. Wykorzystywane szkła, ale także różnorodność systemów, które stosujemy otwiera nam drzwi do pełnego spektrum akustyki industrialnych ścian. Od minimalnych 32-óch decybeli, do ponad 50-ciu. Każdy znajdzie tu poziom wyciszenia adekwatny do zapotrzebowania w jego przestrzeni.

 

Industrialne ściany szklane w ramie aluminiowej są… rozbieralne. Jeśli znudzi Wam się umiejscowienie ściany, w łatwy sposób można ją zdemontować i przenieść. Oczywiście pod warunkiem, że nowe miejsce ma takie same wymiary. Każdy ze szprosów jest klejony, zatem ich odległość można skonfigurować w dowolny sposób i zmienić w dowolnym czasie. W związku z brakiem łączeń i spawów, konstrukcja aluminiowa jest estetyczna, mamy większy wybór okuć i klamek do drzwi, a ramę ponadto można pomalować na każdy kolor z palety RAL w „macie“ i „połysku“!

Mówili: „Krzychu… amelinowe. Nie pomalujesz!“ Pomalujesz.

 

 

Last but not least! Aluminiowa ściana loftowa jest po prostu tańsza, pardon: „bardziej konkurencyjna cenowo“.To wynik szybszej i łatwiejszej produkcji m.in. nie wymagającej spawów oraz dostępności aluminium.

Wybór wydaje się być prosty, ale należy on do Was! W zakładce produkty znajdziecie nasze ściany. Większość systemów posiada opcję „LOFT“, dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą i charakterystyką poszczególnych ścian.

 

Jeśli chcielibyście zapytać o szczegóły jesteśmy dla Was dostępni zarówno mailowo pod adresem: biuro@vetrosystems.pl oraz numerem telefonu: +48 22 487 16 56

 

 

 

Zostaw komentarz