Vetrosystems

Współpraca. W biznesie to wartość, bez której nikt nie może funkcjonować. Może z wyjątkiem wcześniejszej, mundurowej emerytury, kiedy to nadwyżkę wolnego czasu poświęca się logistyce i przygotowaniu „pewnych” aut z Niemiec, na sprzedaż w Polsce.

Jako zespół Vetro, stanowimy grupę ludzi, która traktuje tę wartość wyjątkowo poważnie, zarówno wewnątrz firmowo, jak i z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami. Nie wynika to z faktu, że przeszliśmy jakieś tam” szkolenie, czy mamy wewnętrzny kodeks firmowy, przyczepiony do każdej tablicy korkowej w stylu:

7 Cnót Vetro Systems”

1. Bądź miły

2. Uśmiechaj się do ludzi

3. Nie kradnij firmowych pączków

4. Wymieniaj olej w służbowym aucie co 10 tys. km.

5. Od dawna nie ma firmowych pączków.

6. Śliwka to kolor.

7. Były jakieś pączki?

Mam wrażenie (tu trochę prywaty, ale jednocześnie liczę, że prezes czyta), że w naszym małym biurze, w Wojcieszynie każdy może na siebie liczyć. Taka mała wojcieszyńsko – vetrowska społeczność nam się zrobiła. Sąsiedzka, można by rzec. Nikt by się nie zdziwił, gdyby któregoś razu wpadł tu w czarnej skórze Joey Tribbiani ze swoim How U Doin”, a potem zapytał o kanapkę z klopsikami. Dostałby ją.

Podobnie mamy z naszymi partnerami biznesowymi. Jesteśmy elastyczni, otwarci na pomysły i nie boimy się nowych, niestandardowych wyzwań, a dużo szczęścia do ludzi, szczypta pozytywnej energii i moc zapału do pracy sprawia, że na drodze spotykamy super klientów.

Jednym z nich, jest TRESCONfit-outowiec, z którym współpracujemy przy różnych realizacjach, jak chociażby ich własne biuro. Fantastycznie wykończone i znakomicie zlokalizowane w sąsiedztwie Placu Piłsudskiego, Ogrodu Saskiego, galerii sztuki Zachęta” i kultowego hotelu Victoria.

Wewnątrz, Kamienna, zimna jak serce żony naszego kolegi, recepcja, z nieregularnie przyciętą dużą glazurą na ladzie recepcyjnej i podłodze przed nią wprowadza nas w bardzo oryginalny styl. Biało – szare kolory w ciekawy sposób mieszają się z bordową i zmysłową jak charakter żony naszego kolegi, wykładziny, wlewającej się do pierwszej, przeszklonej salki konferencyjnej. Umiejscowienie pokoju spotkań zaraz przy recepcji niesie ze sobą ryzyko przecieków rozmów tam prowadzonych, dlatego warto zadbać o odpowiednią akustykę i tu postać, którą znacie z bloga o Upper Finance Group, nasz dyrektor sprzedaży Paweł Mleczarek wchodzi, cały na biało i dawaj im całoszklane drzwi z akustyką 32dB i VS1-kę” ze szkłem SILENCE łączonym za pomocą przezroczystego łącznika poliwęglanowego. VS1, dla niewtajemniczonych, to autorski system Vetro, co to go Hubert Rydel, nasz główny technolog wymyślił. Aluminiowa rama o profilach 30mmx30mm na podłodze i ścianach oraz 35 mm na suficie, zaślepki, uszczelki, w środku szyba 66.2, tu dodatkowo z folią akustyczną dającą wynik 38dB. Proste, ładne, funkcjonalne i ciche. Hubert to potrafi. VS2, nasz system z akustyką na poziomie do 47= dB, który też stanie się bohaterem bloga, to też jego pomysł. VS3 i VS4 jeszcze nie powstały, VS5 nie ma, VS6 też, ale zakładam, że jeśli ktoś je zaprojektuje, to właśnie będzie to Hubert.

A skoro już przy wymyślaniu” jesteśmy, to warto szerzej spojrzeć na wyjątkowy, niespotykany i interesujący kolorystycznie design samego biura. Autorem projektu jest MRDA Project, a wykonawcą oczywiście Trescon. Ruszając korytarzem, można się poczuć jak w gierce FPS. Taki trochę Tomb Rider, trochę elegantszy” Max Payne i coś tam z Call of Duty, ale serii Advenced Warfare. Każdy pokój jak z innego świata, w innej kolorystyce, kształcie, a jednocześnie, poprzez zachowanie jednolitego stylu tworząc wspólną platformę, między innymi dzięki zastosowaniu podobnych wejść. Oczywiście naszych. A jak.

W większości są to małe, cięte w asymetryczne kształty ścianki szklane z systemem VS1 i całoszklane drzwi jednoskrzydłowe ze szkła hartowanego o grubości 8 mm, opadający próg. W większości, ponieważ w przypadku jednego pomieszczenia zastosowaliśmy rozwiązanie na ramie aluminiowej MB45, z bezpiecznym szkłem 8VSG/12/6VSG i drzwiami z opadającą uszczelką. Jeszcze inne rozwiązanie czekało nas w żółtym pomieszczeniu do spotkań. Taka bonusowa plansza, peron 9 i 3/4, Narnia, lampa Alladyna, Złoty Pociąg z Wałbrzycha, mistyfikacja, hemoglobina, taka sytuacja. Tam w aluminiowej ramie z systemu VS1, obok drzwi zastosowaliśmy bezszprosowe połączenie szyb VSG 66.2, a po przekroczeniu progu salki, po złapaniu za klamkę i pociągnięciu jej w dół znajduje się… żółte pomieszczenie, w którym na pewno, już w niedługim czasie, z architektami i project managerami firmy Trescon, przy jednym stole, spotkamy się i popijając pyszną kawę z ich nowego ekspresu, omówimy kolejny, wspólny projekt.

Czy będzie to warszawski open-space, hala jednego z producentów obuwia w Zielonej Górze, czy restauracja na Champs-Elysees – jesteśmy gotowi i otwarci na nowe wyzwania. Zapraszamy do kontaktu, zostawiania komentarzy, albo wizyty w naszym biurze. Może uda Wam się minąć z Joey’em.

MC

Zostaw komentarz